Stogų dengimas

Kosmetinis stogo remontas

Stogų keitimas ir konstrukcijų remontas nedaromas atliekant kosmetinį stogo remontą, bet galima papildomai prisotinti medieną antiseptiku. Keičiami korozijos pažeisti stogo dangos plotai, sutvarkomi ir sandarinami įvairūs sujungimai, remontuojamos lietaus nuvedimo sistemos.

Kapitalinis stogo remontas

Atliekant kapitalinį stogo remontą, reikia atkreipti dėmesį į stogo karkasą. Būtina apžiūrėti ir įvertinti gegnių, grebėstų, apšiltinamojo sluoksnio ir garo izoliacinio  sluoksnio būseną. Jei stogo konstrukcijos yra tik dalinai pažeistos, tuomet reikia pakeisti sugadintas stogo detales. Medines stogo konstrukcijas dažniausiai tenka keisti, kai per vėlai atliekamas stogo remontas, nes per pasenusią ir nesandarią stogo dangą patenka drėgmė ant medienos ir pūdo ją. Atliekant stogo kapitalinį remontą, viršutinė stogo danga yra keičiama visiškai. Taip pat gali tekti keisti ir lietaus nuvedimo sistemą ir kitas stogo detales.

Bituminė stogo danga – remontas

Bituminių stogų renovacija arba keitimas reikalingas tada, kai danga nusidėvi nuo atmosferos poveikių ir kitokių veiksnių. Tam, kad tinkamai įvertinti  bituminio stogo remonto apimtis, reikalingas stogų specialistas. Dažniausiai pasitaikančios priežastys dėl kurių reikalingas remontas yra: stogo dangos įtrūkimai, plyšiai, oro pūslės, nusitrynęs apsauginis sluoksnis, atšokusi ir susiraukšlėjusi bituminė danga, permirkęs apšiltinamasis sluoksnis (atvejais kai neteisingai sumontuota stogo hidro ir garo izoliacija).
Atliekant bituminės dangos stogo remontą, reikalinga: bituminė mastika, prilydoma bituminė danga, apsauginiai smėlio pabarstai, stiklo audinys ir polimerinės medžiagos.

Remonto darbai:

 • Vandens ir oro pūslių remontas
 • Įvairių įtrūkimų užtaisymas su bitumine mastika
 • Deformuotų stogo dangos sluoksnių atstatymas
 • Dangos sujungimų ir prieglaudų remontas
 • Vandens įlajų patikrinimas ir keitimas
 • Stogo įdubimų, kuriuose renkasi ir stovi vanduo, naikinimas
 • Parapetų remontas; lietaus nuvedimo sistemos remontas
 • Pažeisto apšiltinamojo sluoksnio atstatymas arba pakeitimas
 • Betono-smėlio sluoksnio atstatymas (kapitalinis remontas)
 • Dangos gruntavimas su bitumine mastika
 • Dangos dengimas vienu arba dvejais sluoksniais

Bituminio stogo dangos keitimas atliekamas rečiau, nes keisti bituminę dangą yra beveik dvigubai brangiau, nei užklijuoti viena ar du sluoksnius ant viršaus. Atvejais kai šilumos izoliacija nepakankama, ant esamos senos dangos dedamas papildomas akmens vatos arba putų polistirolo sluoksnis ir ant viršaus prilydoma danga. Tačiau, tokiu atveju reikia įvertinti, kas geriau, ar stogo keitimas, ar naujos dangos prilydymas ant viršaus. Dažniausiai ant senesnių stogų būna jau priklijuoti keli sluoksniai (net iki 8 sluoksnių), todėl stogo svoris stipriai padidėja. Tokiu atveju reikia įvertinti pastato konstrukcijų tvirtumą.

Scroll to Top